Dlaczego łupek to dobry materiał do wykończenia ścian? Łupek na ścianę

Łupek to kamień naturalny, który charakteryzuje się dużą uniwersalnością. Można go stosować zarówno na zewnątrz, jak i w środku pomieszczeń. Jego piękny i elegancki wygląd sprawia, że z chęcią wybierany jest do mieszkań i domów bardzo eleganckich i nowoczesnych.

Łupek na ścianę

Łupek na ścianę sprawdzi się doskonale jako materiał na elewację i powierzchnie ścienne wewnątrz pomieszczeń, jednakże nie jest to jedyne jego zastosowanie. Będzie również doskonale wyglądał na podłodze w salonie, kuchni czy przedpokoju. Łupki na ścianę będą się także pięknie prezentowały jako wykończenie łazienki – zarówno na ścianach, jak i podłodze, nadając temu pomieszczeniu klimatycznego wyglądu.

Kamień ten jest odporny na ścieranie, przez co można go bez problemu zastosować np. w przedpokoju, którego ściany są narażone na częste uderzenia czy otarcia. Łupek ochroni ściany przedpokoju, które w przypadku pociągnięcia zwykłą farbą, często niestety już po kilku miesiącach użytkowania nadają się do remontu.

Dzięki temu, że to odporny na wilgoć i zmienne temperatury materiał, można go również zastosować na podłodze zadaszonego tarasu. Z pewnością nada niesamowitego, oryginalnego stylu każdemu pomieszczeniu i budynkowi.

 

Możesz również polubić…