Wynajem zwyżek – idealne rozwiązanie gdy potrzebujesz podnośnika!

Na rynku dostępnych jest wiele modeli pojazdów, będących podnośnikami. Niekiedy, sytuacja wymusza na nas konieczność użycia tego rodzaju urządzenia. Nie musimy się jednak przejmować, jeśli nie jesteśmy właścicielami takiej maszyny. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wynajem zwyżek, który zyskuje coraz większą popularność. W dalszej części artykułu przyjrzymy się możliwościom wynajmu różnego rodzaju podnośników i wszystkiemu, co z tym związane.

  • Czym są podnośniki nożycowe i podnośniki koszowe?
  • Wynajem zwyżek – zastosowanie takiego sprzętu
  • Jak funkcjonuje wynajem podnośników koszowych?

Czym są podnośniki nożycowe i podnośniki koszowe?

Podnośnik koszowy to urządzenie, będące ruchomym podestem w postaci platformy bądź kosza, przeznaczonego do podnoszenia ludzi. Wspomniana platforma bądź kosz zamontowane są na końcu hydraulicznego ramienia urządzenia dźwignicowego.

Tego rodzaju podesty ruchome możemy podzielić ze względu na sposób podnoszenia ludzi. Zaliczamy do nich podnośniki nożycowe, podnośniki przegubowe oraz podnośniki teleskopowe.

Podnośnik nożycowy posiada zwykle zamontowaną platformę, która unosi się w pionie. Mechanizm unoszenia opiera się na nożycach, które zamontowane są w formie litery X.

W przypadku podnośników przegubowych są to najczęściej samojezdne podesty ruchome, wyposażone w specjalny wysięgnik. Posiada on trzy punkty złamania, co wyróżnia te zwyżki na tle innych konstrukcji.

Podnośniki teleskopowe to podnośniki koszowe, posiadające zamontowane proste wysięgniki teleskopowe. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że wysokość robocza takich podnośników to nawet 60 metrów.

Wynajem zwyżek – zastosowanie takiego sprzętu

Wynajem zwyżki może okazać się niezbędny, jeśli planujemy pewne działania na wysokościach. Jest to idealne rozwiązanie dla firm i przedsiębiorców, którzy nie posiadają swojego sprzętu, a chcą zrealizować usługi związane z dużymi wysokościami.

Jest to doskonałe wyjście dla firm budowlanych, elektrotechnicznych oraz przemysłowych, których usługi obejmują pracę przy elewacji, na dachach, przy oknach, instalacjach elektrycznych, bądź przy budowie konstrukcji stalowych lub pracach montażowych.

Nowoczesne podnośniki koszowe to także doskonałe narzędzie dla osób prywatnych. Zastosowanie podnośnika koszowego umożliwia sprawne usuwanie śniegu w trakcie odśnieżania dachów, a także nadaje się idealnie do mycia okien, przycinania drzew oraz do innych prac na wysokościach przy pielęgnacji ogrodu i domu.

Jak funkcjonuje wynajem podnośników koszowych?

Wynajem podestów ruchomych jest usługą, która zdobywa coraz większą popularność. Firmy, takie jak www.aaherkules.pl, udostępniają sprzęt za opłatą zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym.

W ramach usługi wynajmu oferowany jest także transport podnośników na dane miejsce. W przypadku wątpliwości co do doboru odpowiedniego urządzenia wiele firm służy także doradztwem w zakresie wynajmowanego sprzętu.

Ważnym aspektem jest także upewnienie się, że firma, z której usług korzystamy, posiada sprzęt z ważnymi badaniami Urzędu Dozoru Technicznego. Jest to gwarancja bezpieczeństwa w trakcie korzystania z urządzenia.

Warto też sprawdzić, czy podnośniki są regularnie serwisowane i czy posiadają aktualne badania okresowe. Są to ważne aspekty, które wyróżniają profesjonalne firmy prowadzące wynajem podnośników.

Wynajem zwyżek jest więc usługą, która przyda się wszystkim, planującym prace na wysokościach. Jeśli nie dysponujesz własnym sprzętem takiego rodzaju, a pilnie potrzebujesz wykonać prace montażowe bądź pielęgnacyjne, warto zainteresować się tego rodzaju rozwiązaniem.

Może Ci się również spodoba