Szybki skuteczny sposób na remont łazienki

Remontowanie łazienki uważa się za jedno z trudniejszych zadań. Mimo, iż te pomieszczenia są zazwyczaj niewielkie, to przysparzają właścicielowi wiele kłopotów. Przede wszystkim, jak się okazuje, remont tego pomieszczenia jest zazwyczaj droższy od pozostałych pomieszczeń. Warunki, które w niej panują, wymagają podjęcia odpowiednich kroków, ale również wymagają wyboru produktów, które będą się tutaj sprawdzały. Nie jest bowiem nowością, że łazienka jest to pomieszczenie, które jest najbardziej narażone na działanie wilgoci. Jeśli jest dodatkowo pozbawiona okna lub odpowiedniej wentylacji, bardzo często pojawia się wówczas pleśń. Dlatego też sposób remontowania jak i wybór odpowiednich materiałów, ma tutaj ogromne znaczenie.

Sposobów na zmianę wystroju łazienki jest wiele. Najczęściej osoby jednak decydują się na położenie kafli, co jednak wymaga odpowiednich umiejętności, poświęcenia większej ilości czasu, a co gorsza, jest znacznie droższe od innych sposobów. Jeśli jednak lubisz zmiany, chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, to idealnym rozwiązaniem będzie pomalowanie łazienki.

Odpowiednia farba to podstawa

Malowanie łazienki jest sposobem na jej odświeżenie, ale również na zmianę wystroju. Warto jednak pamiętać, że o ile do pokoju możemy wybrać dowolną farbę, tutaj takiej dowolności już niestety nie ma. Jak wspomniano już wcześniej, łazienka jest bardzo specyficznym pomieszczeniem, które jest w szczególności narażone na działanie wilgoci. W związku z tym, jeśli zdecydowaliśmy się na malowanie łazienki to farba powinna mieć kilka istotnych cech, a mianowicie:

  • być odporna na działanie wilgoci
  • chronić ścianę, ale równocześnie pozwalać jej na swobodne oddychanie
  • chronić przed pojawianiem się pleśni jak i grzybów
  • być odporna na mycie czy szorowanie.

W sklepach można znaleźć farby, które są dedykowane zarówno do kuchni jak i łazienki. Oferowane są w bardzo szerokim wachlarzu kolorystycznym, ale również spełniają powyższe zadania, co jest niezbędne w łazience. Jeśli nie tylko chcemy pomalować łazienkę, ale pragniemy również uzyskać niepowtarzalny efekt, wówczas możemy zdecydować się na zastosowanie farb strukturalnych. Jest to rozwiązanie droższe od farby np. satynowej, ale efekt jest znacznie wyraźniejszy.

Przygotowanie łazienki

Dokonując wyboru farby, warto pamiętać, że nawet malowanie, wymaga pewnych przygotowań. Przede wszystkim należy pozbyć się wszelkich nierówności na ścianach, które mogą zniweczyć cały proces malowania ścian. Jeśli w łazience mamy oznaki grzybów, warto jest zastosować środek, które pomoże nam je zwalczyć. Warto pamiętać, że jeśli użyjesz takiego preparatu, musisz dać czas na jego działanie i swobodne wyschnięcie. Następnym krokiem jest zagruntowanie ścian. Po gruntowaniu również warto odczekać, aż ściana wyschnie i dopiero zacząć malowanie ścian.
Malowanie łazienki nie jest procesem skomplikowanym, można tego dokonać w jeden dzień. Najważniejsze to odpowiednie przygotowanie powierzchni jak i wybranie farby, która będzie nie tylko odpowiednia pod względem estetycznym, ale spełni swoje zadania.
Jeśli obawiasz się, że łazienka, która będzie pomalowana nie spełni twoich oczekiwań, możesz zdecydować się na połączenie kafli z farbą. Dzięki temu miejsca, które są w szczególności narażone na działanie wilgoci będą chronione, a pozostałe będą chronione farbą i będziesz mógł w dowolnym momencie zmieniać swój wystrój. Na pewno łatwiej i szybciej maluje się ściany niż przemalowuje kafle, które również wymagają odpowiednich farb, ale również niezbędny jest odpowiedni czas wysychania, co jest znacznie trudniejsze, jeśli dysponujemy jedną łazienką. Dlatego też, jeśli szukasz szybkiego, niedrogiego, ale zarazem skutecznego sposobu na remont czy odświeżenie łazienki, to malowanie jest z całą pewnością odpowiednią formą. Więcej na www.zaradni.pl.

Możesz również polubić…