Pokój dla dzieci – Pokój dziecięcy na poddaszu. Pokój dla trojga dzieci

Urządzanie pokoju dla dzieci jest bardzo dużym wyzwaniem dla każdego rodzica. Problem jest zdecydowanie mniejszy, gdy w pokoju ma zamieszkać tylko jedno dziecko, sprawa robi się o wiele trudniejsza, gdy dzieci jest kilkoro – na przykład trójka rodzeństwa. Jak wykorzystać przestrzeń, by je wszystkie pomieścić, by miały swobodę i jednocześnie odrobinę prywatności?

Pokój dla trojga dzieci to aranżacja zazwyczaj małej przestrzeni, gdzie musi się pomieścić trójka młodych ludzi. Może to być pokój dziecięcy na poddaszu. Najwięcej przestrzeni w pokoju dziecięcym możemy zaoszczędzić przez wstawienie piętrowego łóżka. Takie łóżko może mieć odpowiedniej wielkości przestrzeń do przechowywania. W ofercie są nawet specjalne łóżka piętrowe, które oferują miejsce do spania dla trójki dzieci. Jest to specjalny mebel piętrowy z szufladą pod dolnym łóżkiem, którą można wykorzystać jako miejsce do spania dla trzeciego dziecka.

 

W pokoju jest potrzeba ustawienia kolejnych mebli, takich jak biurka, komody, czy szafy. Należy wybierać najbardziej ergonomiczne rozwiązania takie jak łózka piętrowe z biurkiem, by zajmowały jak najmniej przestrzeni, ale pozwalały na jej odpowiednie wykorzystanie co do milimetra. W pokoju na poddaszu warto wykorzystać skosy na meble wnękowe na wymiar.

Możesz również polubić…