Nowoczesne lustro – Kraków wie, jak je wykorzystać

Lustra nieodmiennie kojarzą się z typowo łazienkowym atrybutem. Dzisiaj jednak, szczególnie w nowoczesnych mieszkaniach, duże lustro pojawia się w znacznie większej ilości miejsc. Jeśli szukasz lustra, które odmieni wygląd Twojego mieszkania, musisz wybrać jedynie kształt lustra oraz znać wymiar – Kraków lustra oferuje w różnorodnych formatach i formach, dlatego z pewnością znajdziesz tam dokładnie to, czego potrzebujesz.

Klasyczne lustra łazienkowe

Łazienka bez lustra jest niepraktyczna, wszak to nie tylko elementy dekoracyjne, ale i czysto funkcjonalny dodatek dla wszystkich domowników. Poza klasycznymi lustrami, dopasowanymi najczęściej stylistycznie do mebli, coraz większą popularność zyskuje nowoczesne lustro optiwhite, oferujące maksymalną przepuszczalność światła oraz brak zielonkawego odcienia. Jest praktycznie przezroczyste, dlatego sprawia wrażenie bardzo efemerycznego. Jeśli w grę wchodzi takie lustro, Kraków ma wiele do zaoferowania.

Lustro okrągłe czy kwadratowe – jakie wybrać do przedpokoju?

W przedpokojach najczęściej można spotkać duże lustra – jako praktyczna ozdoba oraz ciekawy element wyposażenia. Jeśli nie wiesz, jakie wybrać lustro i jak dopasować jego wielkość, weź pod uwagę styl wnętrza oraz ilość przestrzeni. Lustra wykonane z jasnego szkła będą świetnym dodatkiem niezależnie od dominującego we wnętrzu koloru. W przedpokojach najczęściej wybiera się sporych rozmiarów lustro w kształcie prostokąta, jednak nie jest to regułą. Równie dobrze można wybrać mniejsze lustro pełniące funkcję dekoracyjną, na przykład przypominające plastry ula. Ciekawe obróbki krawędzi będą dodatkowym atutem.

Wymiar lustra – Kraków posiada wszystkie modne modele

Najlepiej dobierać lustro odpowiednio do wielkości pomieszczeń. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku najlepszych luster, których szkło jest bardzo jasne lub właśnie przezroczyste, trzeba uzbroić się w cierpliwość i kupić je pod wymiar w dowolnej ramie lub wybierając naturalnie obrobione krawędzie. Aby sprawdzić, jaki będzie koszt takiego lustra do łazienki, można wypełnić formularz wyceny.

Wymiary luster a optyczne powiększenie przestrzeni

Wielkość luster trzeba dopasować też do ilości miejsca. Jeśli w przedpokoju jest odpowiednia ilość miejsca, można wybrać prostokątne, klasyczne, wysokie modele. Jednak do małej powierzchni lepiej zastosować modele poziome, za pomocą których można optycznie powiększyć każde pomieszczenie. Dzięki temu lustro stanowi znacznie więcej, niż tylko element dekoracyjny łazienki czy innego pomieszczenia.

Czy montaż lustra jest trudny?

Wbrew pozorom lustro nie jest trudne w montażu. Musisz przygotować odpowiednie akcesoria montażowe i obliczyć, ile tubek kleju potrzebujesz, jeśli chcesz je kleić. Wymiar wybranego lustra do domu będzie miał znaczenie, im większe, tym solidniejsze mocowanie jest potrzebne. Zamówienie może obejmować lustra przyklejane na ścianę lub montowane tradycyjnie.

 

Możesz również polubić…