Zamki do drzwi z czytnikiem linii papilarnych: 10 ważnych rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Dzięki ciągłemu ulepszaniu technologii inteligentne domy subtelnie zmieniły nawyki życiowe ludzi. Coraz więcej rodzin stopniowo akceptuje wyjątkowo inteligentne zamki z czytnikiem linii papilarnych ze względu na ich niezastąpione i trudne do skopiowania cechy. Na przykład, gdy złodziej użyje fałszywego odcisku palca, aby otworzyć drzwi i chce się włamać, zamek może automatycznie aktywować funkcję alarmu antywłamaniowego, aby powiadomić właściciela lub ochronę.
W tym artykule szczegółowo omówiono pochwyt na odcisk palca, w tym typ, strukturę, materiał, funkcję i rynek zamków do drzwi.

Co to jest zamek do drzwi z czytnikiem linii papilarnych?

Blokada drzwi za pomocą linii papilarnych wykorzystuje ludzkie biometryczne odciski palców do identyfikacji bezpieczeństwa tożsamości i uwierzytelniania. Dzięki zaawansowanemu technologicznie cyfrowemu przetwarzaniu obrazu, biometrii i algorytmom DSP stał się nową generacją systemów kontroli dostępu, spełniających współczesne wymagania bezpieczeństwa. Pochwyt na odcisk palca to technologia, która jest szeroko stosowana w domach, agencjach rządowych, bankach, luksusowych mieszkaniach i innych miejscach wymagających bezpieczeństwa i prywatności.

Jakie są rodzaje zamków do drzwi z czytnikiem linii papilarnych

Wczesne inteligentne zamki do drzwi realizowały głównie inteligencję w metodach odblokowywania, takich jak zamki do drzwi odcisków palców z hasłem, zamki z czystym hasłem, zamki z kartą machnięcia itp. Następnie, wraz z rozwojem technologii połączeń sieciowych pojawiły się inteligentne zamki do drzwi w sieci, zamki do drzwi z rozpoznawaniem twarzy itp. Oczywiście większość pochwytów na odcisk palca ma więcej niż jedną metodę odblokowania.

Struktura zamka do drzwi z czytnikiem linii papilarnych

Większość inteligentnych zamków do drzwi na odcisk palca wykorzystuje konstrukcję uchwytu, taki sam jak standardowy zamek do drzwi z uchwytem. Ta technologia składa się z trzech części: zamka wpuszczanego, klamki i panelu zamka. W normalnych warunkach część wpuszczana inteligentnego zamka drzwi na odcisk palca jest podobna do tradycyjnego zamka drzwi, a konwencjonalny korpus zamka mechanicznego jest nadal używany.
Poza tym większość inteligentnych produktów nie jest dostosowana do uchwytów odcisków palców. W przypadku zamków z wieloma metodami odblokowywania moduł rozpoznawania odcisków palców jest często umieszczany w części klamki, co jest bardziej odpowiednie dla użytkowników do otwierania drzwi — nawyk używania odcisków palców do odblokowywania. Część panelowa to część o wysokiej zawartości technicznej, jaką wykorzystuje pochwyt na odcisk palca.

Kto powinien wybrać blokady linii papilarnych?Według  statystyk, obecny kanał sprzedaży inteligentnych zamków odciskowych palców jest nadal zdominowany przez klientów biznesowych. Większość inteligentnych zamków z czytnikiem linii papilarnych jest sprzedawana bezpośrednio deweloperom, fabrykom drzwi, integratorom zabezpieczeń itp.

Możesz również polubić…