Ciepłe, drewniane schody – nakładki na schody drewniane Warszawa.

Schody są bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza w domu lub w mieszkaniu z dodatkowym piętrem lub poddaszem – antresolą. Muszą przede wszystkim być bardzo funkcjonalne i bezpieczne dla każdego mieszkańca. Wygodne, trwałe na zniszczenie schody, estetycznie wykonane oferuje miasto Warszawa. Polecane są zwłaszcza schody drewniane.

Drewno jest naturalnym materiałem, bardzo chętnie wykorzystywanym jako element wystroju wnętrz. Kupujemy nie tylko meble wykonane z drewna, ale i bardzo często stawiamy na drewniane schody. Drewno nie jest tak odpornym materiałem na ścieranie jak naturalny kamień – marmur czy granit, ale odpowiednio pielęgnowane i zabezpieczone będzie ozdobą domu przez wiele lat. Schody drewniane mogą być wykonane w konstrukcji samonośnej jak i betonowej. Może to być element w stylu nowoczesnym, ale i klasycznym, są gięte, ozdobne albo proste. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się drewno rodzime – jest to dąb, buk, wiśnia, jesion czy sosna. Najdroższe w wykonaniu, a także najbardziej luksusowe schody są produkowane z drewna egzotycznego. Do ich wykonania wykorzystuje się między innymi banki rai, teak czy eukaliptus.

Nakładki na schody drewniane natomiast stosuje się jako element bezpieczeństwa i wykończenia. Pełnią funkcję antypoślizgową – mogą być z filcu, wykładziny, gumy, metalu lub innego materiału.

 

Możesz również polubić…