Architekt czy projektant wnętrz? Architekt wnętrz – Warszawa cena

Architekt wnętrz i projektant wnętrz – wydawać by się mogło, że są to synonimy jednej profesji. Okazuje się jednak, że jest to bardzo mylne rozumowanie. Obydwa zawody zasadniczo równią się od siebie.

Przede wszystkim projektant wnętrz pracuje nad szczegółowym wykończeniem aranżacji. Aranżacja wnętrza ma być komfortowa, piękna, jak rownież zgodna z gustem domowników. Stawia więc zdecydowanie na estetykę i wyczucie indywidualnego gustu mieszkańców, posługuje się konkretnym materiałem wykończeniowym, zasadami stylistyki i designu oraz kolorystyką.

Natomiast architekt to zawód techniczny. Wnętrza domów jednorodzinnych oraz projekty mieszkań są dziełami nikogo innego, jak odpowiedniego architekta wnętrz. Architekt wnętrz świadczy przede wszystkim profesjonalne usługi projektowe. Musi mieć odpowiednie uprawnienia, a także powinien posiadać wysoce rozwinięty zmysł estetyczny. Musi mieć szeroką wiedzę na temat budownictwa. Powinien też znać się i czuwać nad zastosowaniem najbardziej nowoczesnych technologii wykończeniowych.

Cena usług zarówno architekta i projektanta zależy od wielkości pomieszczeń oraz trudności w wykonaniu samego projektu. Najwięcej ofert znajduje się w mieście Warszawa.

 

Możesz również polubić…