Piaskowiec na ścianie – kamienne elementy w mieszkaniu. Piaskowiec w salonie aranżacje – płytki z piaskowca na ścianę

Marzysz o modnej aranżacji ścian w swoim domu, szukasz czegoś stylowego na ściany mieszkania, a może po prostu znudziły ci się proste, nudne ściany.

piaskowiec na ścianie

Bardzo gustownym i cieszącym się dużą popularnością rozwiązaniem jest piaskowiec na ścianie. Ten kamień potrafi nadać uroku każdemu wnętrzu – od łazienki poprzez kuchnię, salon, a nawet sypialnię. Kolor również możemy wybrać spośród kilku i dopasować go do naszej wizji całości pomieszczenia. Jeśli chodzi o piaskowiec na ścianę cena jego waha się w zależności od miejsca zakupu i źródła pochodzenia surowca.

Ściany z piaskowca – piaskowiec w salonie aranżacje

Ściany z piaskowca są bardzo ładne, warto postawić jednak na jeden wyraźny akcent, ponieważ duże powierzchnie w piaskowcu mogłyby dawać wrażenie przebywania w jaskinii. Taka ściana ma podkreślać charakter pomieszczenia, ale go nie zdominować. Gdy szczególnie podoba nam się piaskowiec w salonie aranżacje pozwalają go nam zastosować jako zgrabny element będący niejako tłem dla czegoś. Salon stanie się reprezentatywnym miejscem, pełnym stylu dzięki takim ozdobnikom. Możemy obłożyć nim kominek, podkreślić subtelnie ozdobne półki w ścianie, aby były bardziej widoczne, czy stworzyć optyczny podział pomiędzy salonem, a aneksem kuchennym. Jeśli wybieramy piaskowiec o chropowatej fakturze – warto pamiętać o dobrym oświetleniu go.

płytki z piaskowca na ścianę

To wydobędzie całe jego piękno. Przysufitowe lampki ledowe o ciepłej barwie światła, doskonale podkreślą chropowatość i nierówną powierzchnię ściany. Piaskowiec trzeba umiejętnie wyeksponować. Dobrą opcją są również płytki z piaskowca na ścianę Mogą być zarówno dość płaskie, przypominające klasyczny gres, albo takie imitujące cegły z dość wyraźną fakturą, o nierównej powierzchni. Piaskowiec sprawdzi się również w sypialni, może stanowić element nad wezgłowiem łóżka, może stanowić element ściany z jakimiś ozdobnymi półkami. Piaskowiec na ścianach to dobre rozwiązanie również przed domem. Nasze patio z powodzeniem możemy wyłożyć płytkami z piaskowca. Nasz taras będzie wyglądał bardzo stylowo, zwłaszcza jeśli elementy z tego samego kamienia znajdą się na fasadzie budynku. Nie musimy przesadzać, ale drobne elementy z piaskowca, jeśli są przemyślane – wyglądają obłędnie. Beton archtektoniczny także sprawdzi się w aranżacji stylowego  wnętrza jak i na elewacje. Sprawdź na kosbud.com.pl

Możesz również polubić…