Łagodne oko błękitu a modne wnętrza. Narożniki niebieskie – w jakich przestrzeniach się najlepiej sprawdzają?

Kolor w domu zazwyczaj stanowi wypadkową aktualnych trendów oraz indywidualnych upodobań domowników. Trudno bowiem wyobrazić sobie sytuację, gdy poszczególne pomieszczenia urządzono w zgodzie z modą, ale wbrew preferencjom właścicieli.

Jak mówi stare powiedzenie: Dom to moja twierdza. Musimy czuć się w nim dobrze, komfortowo, mieć szansę na niczym nieograniczony relaks. Dla wzmocnienia tego efektu warto zadbać o odpowiednie zbalansowanie funkcjonalności i sfery wizualnej.

Styl a kolor we wnętrzach

Kolor to jeden z najważniejszych elementów każdej aranżacji wnętrzarskiej. Pozwala na scalenie poszczególnych elementów, podkreślenie najważniejszych akcentów, a także odpowiada za ogólną atmosferę. Naturalne barwy ziemi wpływają na zwiększenie poczucia przytulności i komfortu. Odcienie chłodne bardziej przydają się w przestrzeniach, w których konieczna jest energia do działania.

Niebieskie narożniki – jak wprowadzić je do wnętrza?

Tyle teorii. Czasami zdarzają się jednak działania nietuzinkowe, przełamujące utarte stereotypy aranżacyjne. Niezmiernie modnymi ostatnio meblami są niebieskie narożniki, obite pięknymi i intensywnymi w kolorze tkaninami.

Jest to pokłosie mody na geometryzowane meble lat 60. i 70., gdzie prosta bryła i wyrazisty kolor stanowiły o charakterze całej przestrzeni.

Narożnik tego typu może być niezmiernie funkcjonalny i wpisać się w różne aranżacje. Najczęściej wiąże się go z przestrzeniami minimalistycznymi. Może stanowić główny akcent w salonie urządzonym w stylu szwedzkim, w którym dominują jasne i ciepłe odcienie drewna.

Standardowym rozwiązaniem, które wciąż ma wielu zwolenników, jest użycie błękitnych narożników w salonach marynistycznym lub w stylu Hampton, czyli klimatach typowo morskich, w których odcienie błękitu są w pełni uzasadnione.

Mebel do różnych wnętrz

Narożniki stanowią jeden z rodzajów mebli o największej funkcjonalności. Z łatwością wpisują się w przestrzeń salonu, a przy tym potrafią stanowić główny akcent w pięknym pomieszczeniu. Kolor odgrywa w tym zasadniczą rolę.

 

Możesz również polubić…