Jakie atrakcje oferuje Malezja

Malezja to kraj położony w Azji Południowo-Wschodniej. Sąsiaduje z Tajlandią, Indonezją, Brunei i Singapurem. Chociaż nie jest najpopularniejszym z państw tego regionu, to ma wiele do zaoferowania turystom. Dowiedz się, co warto tam zobaczyć.

Malezja atrakcje

Turyści wybierający Malezję najczęściej decydują się na wypoczynek na jednej z rajskich wysp. Najpopularniejsza jest wyspa Borneo, ale jeżeli chcesz poznać bliżej dziką naturę, zdecyduj się raczej na Wyspy Perhentian. Fani snorkelingu będą zachwyceni Palau Payar. Wielbiciele nurkowania muszą koniecznie udać się we wschodnie rejony kraju. Obfitują one w rafę koralową i są świetną bazą wypadową dla nurków.
Temperatura w Malezji rzadko schodzi poniżej 20 stopni. Piękne plaże, czysta woda i nieokiełznana natura sprawiają, że Malezja jest świetnym miejscem na wypoczynek. Jeżeli jednak chcesz poza plażowaniem trochę pozwiedzać, to wybór atrakcji jest ogromny. Warto wspomnieć o najstarszej dżungli świata – Taman Negra. Ścieżki i kładki linowe zawieszone wiele metrów ponad ziemią pozwolą na swobodne obserwowanie dzikiej przyrody. Malezja słynie ze swoich parków botanicznych. Jeden z nich, Park Narodowy Bako, znajdziemy na wyspie Borneo. Można w nim podglądać orangutany i podziwiać świetliki. Innym ciekawym ogrodem jest Tropical Spice Garden na wyspie Penang. Rosną w nim przyprawy z całego świata. Natomiast będąc w Kuala Lumpur, warto zajrzeć do Lake Gardens.
Malezja łączy w sobie trzy kultury – malajską, chińska i hinduską. Widać to głównie w kuchni i architekturze miast. Będąc w stolicy, trzeba koniecznie wjechać na Petronas Towers, czyli wieże, które są wizytówką miasta. Podróżni zainteresowani kulturą i religią mogą udać się do Meczetu Narodowego albo jaskiń Batu. Pamiętaj jednak o zachowaniu odpowiedniego stroju! Specjalne ubrania można wypożyczyć na miejscu za drobną opłatą.
Malezja słynie z pysznej herbaty. Żaby jej spróbować, warto udać się do jednej z herbacianych plantacji. Szczególnie polecane są Cameron Highlands. Dobrą herbatę można połączyć z jednym z regionalnych dań, zawierającym w sobie wpływy wszystkich trzech kultur.

Możesz również polubić…