Jak dbać o trawę w ogrodzie?

Ogród – wizytówka

Dom z ogródkiem oznacza wiele zalet, ale także wiele pracy i różnych umiejętności. W ogrodzie można miło spędzić czas, warto zadbać o to, aby wyglądał estetycznie. Ogród można określić mianem wizytówki domu. Pierwsze co przykuwa uwagę w tej przestrzeni to trawa. Jak o nią zadbać, aby cieszyć się pięknym trawnikiem? W kolejnych akapitach znajdziesz kilka prostych porad na ten temat.

Zadbaj o swój ogród

Jeśli trawnik, to również koszenie. Warto pamiętać, że każda pora roku oznacza inne wymagania. W przypadku koszenia wiosennego, ostrze kosiarki powinno znajdować się na wysokości 3 centymetrów. Jeśli ścięta trawa jest niewielka, warto pozostawić ją i potraktować jako nawóz. Gdy ścinki są dłuższe niż 3 centymetry, należy je usunąć. W porze letniej należy ustawiać ostrze kosiarki na wysokości 5 centymetrów. Przed zimą należy ustawić je na wysokości 3 centymetrów. Przed nadejściem pierwszych śniegów i mrozów, należy również zagrabić trawnik i usunąć z jego powierzchni resztki roślin.
Trawnik potrzebuje odpowiedniej ilości tlenu. Aby to zapewnić, należy pamiętać o napowietrzaniu, czyli nakłuciu gleby na głębokość około 10 centymetrów. Można zrobić to na przykład za pomocą wideł albo innych narzędzi dostępnych w sklepie z wyposażeniem ogrodniczym. Dzięki temu zabiegowi trawnik będzie gęsty oraz bardziej odporny na deptanie. Taki zabieg najlepiej wykonywać w wiosennym czasie.
Trawa potrzebuje odpowiedniej ilości wody. Należy zadbać więc o regularne podlewanie jego powierzchni. Aby uniknąć szybkiego odparowania wody, warto robić to późnym wieczorem. Dla większej wygody i pewności odpowiedniej pielęgnacji, warto wykorzystać automatyczne systemy podlewania.
Aby trawnik prezentował się nienagannie, trzeba także poświęcić czas na walkę z chwastami. Warto zrobić to już wiosną, a także w pierwszych miesiącach lata. Aby uzyskać najlepsze efekty, trzeba skorzystać z dedykowanych środków dobrej jakości. Znajdziesz je w każdym sklepie z wyposażeniem ogrodniczym.

Zaufaj profesjonalistom

Wbrew pozorom dbanie o trawnik nie zawsze jest łatwe. Trzeba posiadać odpowiednie narzędzia oraz wiedzę i czas, aby móc to robić. Warto skorzystać z usług firmy ogrodniczej, która w sposób profesjonalny zajmie się ogrodem. Szczególną okazją do skorzystania z takiej pomocy jest napowietrzanie gleby oraz przygotowanie ogrodu na kolejne sezony. Firma ogrodnicza oferuje szeroki wachlarz usług: systemy nawadniania, systemy drenarskie, zakładanie trawników, montaż obrzeży, wycinka drzew, dbanie o roślinność, przygotowanie ogrodu do kolejnych sezonów i wiele wiele innych. Aby mieć pewność, że usługa zostanie wykonana prawidłowo, warto korzystać z oferty firm, które są polecane. Informacji na ten temat warto poszukać wśród sąsiadów, znajomych oraz bliskich. Profesjonalna firma ogrodnicza dba o swój wizerunek i kontakt z klientami. Takie firmy mają swoje strony internetowe, gdzie można znaleźć ofertę, dane kontaktowe oraz przykładowe realizacje. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami, aby wybrać najlepszą firmę ogrodniczą i podjąć satysfakcjonującą współpracę.

Więcej o ogrodzie https://zycie-mojego-miasta.pl/ogrod

Możesz również polubić…