Oświetlenie kamienia w salonie czyli ponadczasowy salon

Salon to serce domu, to tutaj wszyscy się spotykamy, zasiadamy do wspólnego stołu, świętujemy różne uroczystości, a także miejsce gdzie chcemy by wyglądało pięknie, by każdy zazdrościł idealnego pokoju gościnnego.

Na co zwrócić uwagę urządzając salon?

W pierwszej kolejności oczywiście ściany i podłoga. Wybór na rynku jest ogromny, wszystko zależy od naszych możliwości finansowych. Jedni wybierają tradycyjne panele inni decydują się na deskę podłogową czy też płytki. Co wygląda lepiej? Wszystko ma swoje plusy i minusy. Panele to produkt szeroko dostępny, cena nie jest wygórowana, a podsumowując po kilku latach trzeba będzie je wymienić, co przy niedużym budżecie daje duże możliwości. Innym rozwiązaniem jest deska, podłoga drewniana. Tutaj koszta są dużo większe, jednak podłoga wytrzymuje lata, dobrze zrobiona i odpowiednio zabezpieczona pozwala cieszyć się eleganckim wyglądem bardzo długo.

A co ze ścianami? Kolor, biel, a może kamień dekoracyjny. Wszystko zależy od indywidualnego gustu, jedni decydują się na nowoczesną biel, a inwestorzy z myśleniem tradycyjnym często decydują się na ciepły, przyjemny kolor. Uzupełnieniem całości jest ściana z kamienia. Czy to wszystko?

Oświetlenie kamienia w salonie

Zasłony, rolety czy też firany to dodatek, nowoczesne meble, pięknie wyglądający stół z krzesłami, dywan. To elementy, które dodają uroku.

Dopełnieniem całości jest oświetlenie. Nowoczesne lampy nadają charakteru, jednak te tradycyjne sprawiają, że salon staje się przytulny i ciepły, rodzinny. A oświetlenie kamienia w salonie jest wyeksponowaniem ściany. Kamień dekoracyjny jest przyjemnym elementem, pięknie wygląda, doskonale się prezentuje, jest to jakby główna atrakcja pokoju dziennego.

Warto wypróbować różne możliwości, remont często pochłania wiele pieniędzy, lecz raz dobrze zrobiony pozwala cieszyć się długimi latami. Jeśli jednak nie planujesz szybkich zmian warto pomyśleć o rozwiązaniu nowoczesnym, lecz jednocześnie ponadczasowym, tak by za kilka lat Twój pokój wciąż był na czasie, by wciąż zachwycał.

Możesz również polubić…