Dom z poddaszem czy parterowy? Kto powinien wybrać którą opcję?

Dom parterowy czy z poddaszem

Wiele osób zastanawia się, jaki dom parterowy czy z poddaszem? To trudna decyzja, ponieważ każde rozwiązanie ma wady i zalety, które niewątpliwie wpływają na komfort użytkowania domu. Podczas dokonywania decyzji najważniejsze jest to, aby wziąć pod uwagę potrzeby i oczekiwania przyszłych mieszkańców domu. Dzięki temu będzie można dokonać odpowiedniego wyboru. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Czytaj dalej.

Dom parterowy – dla kogo?

Dom parterowy ma wiele zalet, które sprawiają, iż jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Taki dom można naprawdę dobrze zaaranżować i sprawić, że stanie się prawdziwym azylem. Dom parterowy będzie odpowiedni, jeśli:

  • Masz dobrych i godnych zaufania specjalistów – planowanie i budowa domu parterowego może sprawiać trudności, łatwo popełnić błąd. Trzeba wszystko mądrze zaplanować, aby dom był dobrze oświetlony naturalnym światłem, wyglądał dobrze.
  • W Twojej rodzinie są seniorzy, dzieci lub osoby niepełnosprawne – dla tych osób dom parterowy jest dużo wygodniejszy i mogą w nim łatwiej funkcjonować. Brak schodów to zaś duży plus, jeśli w rodzinie są małe dzieci.
  • Masz dużą działkę – dom parterowy rozbudowuje się inaczej, niż dom z poddaszem. W przypadku dużych powierzchni domu, potrzebna jest także odpowiedniej wielkości działka.

Dom z poddaszem – kto poczuje się w nim najlepiej?

Domki z poddaszem także są dobrym rozwiązaniem. Mają kilka ważnych atutów, które często wygrywają z domami parterowymi. Dom z poddaszem to miejsce idealne, jeśli:

  • Masz małą działkę – dom z poddaszem rozbudowuje się w górę. Jeśli więc działka jest mała, nie jest to żadną przeszkodą.
  • Lubisz naturalne światło –okna dachowe to konieczność w takim domu. Dzięki nim na poddasze zostanie wpuszczona duża ilość światła naturalnego, które jest najlepsze dla człowieka.
  • Pragniesz zyskać wiele możliwości – użytkowe poddasze może pełnić wiele funkcji. Doskonale sprawdzi się jako pralnia, pokój służący do relaksu, garderoba lub sypialnia dla gości

 

Możesz również polubić…