Lecznicze właściwości wody

O tym, że należy wypijać odpowiednia ilość płynów wie każdy, ale że woda moze mieć dodatkowe, lecznicze właściwości, to już wiedza znana nielicznym. Z leczniczymi właściwościami wody przede wszystkim wiążą się terminy martwej i żywej wody, z pewnością warto dowiedzieć się o tym temacie więcej.

Historia żywej wody

O żywej wodzie, jako o elemencie życiodajnym, mitycznym, pojawiały się wzmianki już w starodrukach i średniowiecznych księgach, jednak trudno powiedzieć czym dokładnie miała ona tam być. Tymczasem żywa woda jako termin naukowy pojawiła się w latach 60. podczas badań dotyczących elektrolizy wody. Odkryto wówczas, że w wyniku tego procesu powstają dwa rodzaje wody – kwaśna i alkaliczna, inaczej nazywane martwą i żywą. Od razu rozpoczęły się wtedy kolejne badania, które miały odkryć czy rodzaje wody odznaczają się jakimiś szczególnymi właściwościami i rzeczywiście szybko odkryto, że znacząco różnią się między sobą oraz od “klasycznej” wody.

Zdrowotne właściwości wody

Na początku odkryto pozytywny wpływ żywej wody na rośliny (podlewane nią rosły szybciej), później badania skupiły się na wpływie wody na ludzki organizm. Okazało się, że martwa woda ma działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i przeciwobrzękowe, a woda żywa wpływa na samopoczucie, poprawia krążenie i wzmacnia odporność. Z czasem zaczęły się pojawiać doniesienia o tym, że właściwości wody żywej są o wiele lepsze – ma minimalizować objawy depresji, wspomagać układ pokarmowy, a nawet chronić przed nowotworami.

 

Możesz również polubić…