Sauna a niesamowity relaks w domowym zaciszu

Od pewnego czasu coraz bardziej popularne są domowe sauny. Dziś nie są to już tradycyjne pomieszczenia wyłożone sosnową boazerią, lecz eleganckie oraz designerskie przestrzenie, stworzone przede wszystkim z myślą o poszukiwaczach piękna, luksusu oraz wygody. Producent Asenso oferuje bardzo praktyczne oraz funkcjonalne sauny na wymiar w bardzo bogatej ofercie.

Sauna fińska a doskonały relaks

Dziś mnóstwo osób ceni sobie walory saun fińskich. Charakteryzują się one tym, że panuje w nich bardzo wysoka temperatura (80 – 100 stopni Celsjusza) i jednocześnie bardzo niska wilgotność na poziomie około 5 – 20 procent.

Pobyt w takiej saunie ma bardzo zbawienny wpływ na skórę. Można go sobie umilić polewając znajdujące się w saunie kamienie aromatycznymi olejkami lub poszczególnymi naparami. Warto widzieć o tym, że 20 minutowy pobyt w saunie fińskiej pozwala spalić aż 300 kalorii.

Sauna rzymska a zdrowotne kąpiele z ziołowych naparów

Sauna rzymska, zwana jest powszechnie parową, gdyż mogą odbywać się w niej ziołowe inhalacje. Temperatura w tej saunie wynosi od 45 do 65 stopni Celsjusza, a poziom wilgotności dochodzi od 50 procent. Ogrzewanie wnętrza odbywa się poprzez parę wytwarzaną przez specjalny generator.

Saunę tę można z powodzeniem wykorzystywać w celu stosowania kąpieli ziołowych oraz aromatycznych. Kąpiel w takiej saunie doskonale oczyszcza skórę, zmniejsza bóle reumatyczne oraz minimalizuje dolegliwości dróg oddechowych.

Nowoczesna sauna na podczerwień

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne sauny na podczerwień, czyli tzw. infrared. Konstrukcja ich kabin jest bardzo podobna do tych, które są obecne w pozostałych, dostępnych na rynku saunach.

Niemniej różnią się one tym, że nie są ogrzewane za pomocą pieca, lecz poprzez specjalne napromienniki, które to bezpośrednio ogrzewają skórę użytkownika. Różnią się one od pozostałych modeli również tym, że nie jest obecna w nich para.

W saunach na podczerwień mogą występować trzy rodzaje promienników: węglowe, ceramiczne lub kwarcowe. Różnią się one pomiędzy sobą rodzajem emitowanych fal podczerwieni. Promienniki węglowe emitują fale o działaniu płytki – IR-C, z kolei promienniki ceramiczne działają na poziomie fal IR-B.

Jaki wybrać rozmiar sauny?

Sauna to takie urządzenie z którego warto korzystać dla zdrowia, urody oraz wypoczynku. Posiadając domową saunę nie trzeba jeździć do SPA, bowiem na bardzo przyjemny relaks można pozwolić sobie w domowym zaciszu.

Obecnie na rynku wybór saun jest przeogromny. Łatwa dostępność o tych produktów zachęca mnóstwo osób do zakupienia sauny na użytek prywatny. Decydując się na zakup warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na wymiar. Wybierając odpowiednio dużą saunę można przybywać w niej nie tylko w pojedynkę, lecz także wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi.

Asenso – bogata oferta saun o wyjątkowych kształtach i wymiarach

Znany na rynku producent saun Asenso oferuje wysokiej jakości sauny na wymiar, które potrafią służyć niezawodnie w każdym domu przez szereg długich lat.

Wszystkie sauny oferowane przez tego producenta charakteryzują się tym, że posiadają bardzo elegancki oraz wyszukany wygląd. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są bardzo odporne na działanie niekorzystnych czynników.

Firma ta oferuje sauny idealnie dopasowane do potrzeb i wymagań poszczególnych klientów. W bogatej ofercie znajdują się zarówno nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne sauny parowe. Kupując saunę każdy użytkownik może zwiększyć swoją wydolność fizyczną, zadbać o swoje zdrowie oraz w każdej chwili doskonale się odprężyć.

Może Ci się również spodoba