Płytki imitujące parkiet – Jak układać imitacje płytek parkietowych?

Imitacyjne płytki parkietowe to nowy trend we wszystkich nowych budynkach. Bardzo realistyczne, przynosi ciepły wygląd. Imitowana płytka drewniana jest idealna do każdego pomieszczenia w domu. Ten nowoczesny sprzęt jest szczególnie popularny, ponieważ jest łatwy w czyszczeniu, bardziej odporny na wstrząsy (w przeciwieństwie do podłóg drewnianych, które są bardziej restrykcyjne i kruche) i estetyczne oddanie, które oferuje. Dodatkowo, umożliwia on posiadanie ogrzewania podłogowego. Ale aby cieszyć się wszystkimi zaletami płytek z efektem drewna, lepiej jest opanować pewne techniki montażu.

Układanie imitacji płytek drewnianych jak parkiet.

Płytki o wyglądzie drewna naprawdę dają efekt parkietu, pod warunkiem, że są ułożone w taki sam sposób jak drewniana podłoga. Konkretnie, deski muszą być ułożone jedna po drugiej wzdłuż, i tak dalej, po upadku poprzedniego. W celu uzyskania nieregularnego efektu drewniana podłoga musi znajdować się na poziomie płytek, wystarczające jest ułożenie desek symetrycznie.

Wybierz układanie równoległe, aby zoptymalizować przestrzeń.

W celu uzyskania efektu powiększenia posadzki z kafelkami zaleca się ułożenie listew równolegle do najmniejszego boku pomieszczenia. Dzięki tej technice można łatwo osiągnąć równowagę objętości. Aby jednak uzyskać efekt wydłużenia, należy zacząć od największej strony, ale zawsze układać paski równolegle. Aby osiągnąć ten sam efekt w korytarzu, najlepiej postępować zgodnie z kierunkiem chodzenia, tzn. układać listwy równolegle do długiego boku korytarza.

Połóż płytki przed przyklejeniem ich na miejscu.

Układanie płytek z efektem parkietu jest jak gra w duże puzzle, z tą różnicą, że jest to instalacja stała. Tak więc, aby uzyskać perfekcyjny montaż, należy najpierw ułożyć listwy bez przyklejania ich. Ułatwia to zaznaczanie narożników i granic, które muszą być zakryte.

Wybór właściwego kierunku układania.

W zależności od pożądanego efektu estetycznego, układanie imitacji płytki parkietowej musi przebiegać w określonym kierunku. Nie ma jednak żadnych prawdziwych zasad, których należałoby przestrzegać, jeśli chodzi o orientację imitacji płytki parkietowej. To zależy od indywidualnego gustu. W dwóch niezależnych sypialniach zwróconych do siebie, zmiana orientacji w każdym obszarze pozwala na lepsze odgraniczenie przestrzeni. Natomiast układanie po przekątnej jest bardzo skomplikowane i nadaje się tylko w niektórych rzadkich przypadkach. W celu określenia liczby wymaganych listew należy wcześniej sporządzić plan rozmieszczenia. We wszystkich przypadkach zaleca się zaangażowanie profesjonalnego rzemieślnika w celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku końcowego.

Stosować przekładki dystansowe, aby zapobiec pęknięciom.

Małe poprzeczki są niezbędnym elementem do ostatecznego ułożenia drewnianej płytki. Umieszczone pomiędzy każdą płytą, te małe elementy dystansowe pozwalają na zachowanie niewielkiej przestrzeni na połączenie płyt i uniknięcie ich złamania podczas pracy. W tym celu należy najpierw rozprowadzić klej na powierzchni przeznaczonej do opłytkowania. Następnie ułożyć pierwsze paski, z małymi kratkami na każdym końcu płytki i między każdą płytką. Należy również zwrócić uwagę na wybór poprzeczek specjalnie zaprojektowanych do imitacji płytek parkietowych, ponieważ poprzeczki do tradycyjnych płytek są mniej odpowiednie.

Więcej o imitacji płytek drewnianych tutaj

Możesz również polubić…