Efektywne zarządzanie czasem w pracy

Jeżeli pracujesz z wykorzystaniem komputera, zapewne piszesz 150-200 znaków na minutę. Ponadto sporą część czasu przeznaczasz nie na pisanie, a poszukiwanie liter. Na przykład jeśli odpowiadasz za obsługę klienta, 8 godzin dziennie piszesz. Z kalkulacji wynika, że napiszesz 72 tysiące znaków w ciągu dnia pracy. Zakładając, że nie masz żadnych przerw i nic nie odwraca Twojej uwagi. Jeżeli pracujesz w dużej firmie, taka wydajność pracy może doprowadzić do przeciążenia.

Problemy z czasem

Deadline’y potrafią przerażać. Zwłaszcza, jeśli w krótkim czasie należy wykonać bardzo dużo pracy. Niska wydajność może prowadzić do wypalenia zawodowego lub zastąpienia inną osobą. Kiedy pracujesz nad jedną rzeczą, do Twoich obowiązków może dołączyć kilka innych. Może to doprowadzić do niemożności terminowego wykonania zadań.

Rozwiązanie

Nauka pisania na klawiaturze bez patrzenia na nią na zawsze oddali takie przerażające wizje. Czas, który dotąd przeznaczałeś na wodzenie wzrokiem po klawiszach dołączy do czasu poświęconego właściwemu pisaniu. Przeciętne tempo pisania bezwzrokowego wynosi 500 znaków na minutę, zatem wydajność pracy wzrasta ponad trzykrotnie. Stosując tą metodę nigdy więcej nie zostaniesz przytłoczony obowiązkami. Wszystkie wykonasz w terminie i jeszcze zachowasz dużo czasu dla siebie. Stanie się tak dlatego że będziesz pisał wszystkimi dziesięcioma palcami, które będą automatycznie docierać do przypisanych im liter.

Może nawet uda Ci się dołączyć do grona mistrzów piszących ponad 1000 znaków w ciągu minuty? Jest tylko jeden sposób, żeby się przekonać. Musisz spróbować.

 

Możesz również polubić…