Małe mieszkanie – jak najlepiej je urządzić?

Czy małe mieszkanie da się urządzić stylowo? Czy loftowa aranżacja będzie pasowała i czy jest jeszcze modna? Czy są może jakieś inne, nowe trendy w urządzaniu mieszkań o niezbyt dużej powierzchni? Oczywiście, że są! Poniżej kilka podpowiedzi w jakim stylu najlepiej zaaranżować niewielki metraż i na jakie dodatki postawić.

Minimalizm zawsze w modzie

Choć już od jakiegoś czasu, styl minimalistyczny widać w naszych domach, ciągle nie przestaje być modny. To dobra wiadomość dla posiadaczy niewielkich mieszkań. W nurcie tym, powiedzenie „im mniej tym lepiej” dotyczy wszystkiego: ilości posiadanych przedmiotów codziennego użytku i bibelotów, jak również rozmiaru mebli. Styl takiego mieszkania, najlepiej zbudować na białych ścianach. Jeśli decydujemy się na kolor, niech będą to jasne i pastelowe odcienie, np. modna miętowa zieleń. Taka kolorystyka optycznie powiększa pomieszczenie. Często nie ma wyboru i kuchnia, w małych mieszkaniach, połączona jest z salonem. Aby nie wyciągać jej na pierwszy plan, warto postawić na szafki bez uchwytów z gładkimi frontami. Funkcję dekoracyjną lepiej niech pełni tapeta lub duży plakat, zamiast półki z pamiątkami. W stylu minimalistycznym, róbmy wszystko, aby na widoku znajdowało się jak najmniej przedmiotów. Duża ilość, drobiazgów przytłacza wnętrze, a przede wszystkim „kradnie” cenną powierzchnię małego mieszkania.

Nieoczywisty styl w małym mieszkaniu

Jeżeli nie do końca odpowiada nam minimalizm we wnętrzu, można postawić na całkiem nowe trendy w urządzaniu mieszkań, jak na przykład styl butikowy. Charakterystyczne dla niego są ażurowe lub przeszklone ściany. To idealne rozwiązanie do niewielkiej przestrzeni, gdyż pozostawia ją otwartą. Kluczową rolę gra światło i meble, którymi zaznaczone są poszczególne strefy. Jeśli dodać do tego ściany w modnym kolorze pudrowego różu i akcent w postaci miękkiej granatowej kanapy z welurowymi poduchami, uzyskamy niebanalne wnętrze. Rolę dekoracji może pełnić duża paproć zawieszona w kwietniku sufitowym, który nie zajmie cennej powierzchni podłogi. Styl butikowy, uchodzi za nietuzinkowy i niesztampowy, dlatego śmiało urządź wnętrze oryginalne, w Twoim własnym guście!

 

Możesz również polubić…