Metamorfoza kominka czyli jak zmienić wygląd kominka i ozdobić go?

Gdy nadchodzi zima, kominek odzyskuje swoje prawa w salonie. Masz już dość swojego nieco zabytkowego kominka i chcesz ożywić swój salon? Jedyne co musisz zrobić, to wyremontować kominek. I wbrew temu, co można by pomyśleć, całkiem możliwe jest nadanie kominkowi przebudowy bez podejmowania poważnej lub bardzo kosztownej pracy. Oto kilka doskonałych pomysłów na dekorację kominka i wskazówki, jak łatwo go spersonalizować, bez konieczności wzywania profesjonalisty i bez szkody dla portfela!

Jak zmienić wygląd kominka? Wskazówka 1: modernizacja kominka z obudową.

Obudowa, podobnie jak wkład, od razu wnosi do kominka nowoczesny akcent pozwalając na zmianę wystroju bez konieczności dotykania kominka. Aby nadać kominkowi nowy wygląd za niższą cenę, można również stworzyć kominek z paletą rekuperacyjną lub nawet samemu stworzyć obudowę z desek drewnianych, które można pomalować na wybrany przez siebie kolor. Nie panikuj: nawet jeśli nie masz kosza do majsterkowania możesz łatwo znaleźć tutoriale w czasopismach dekoracyjnych lub w Internecie, które wyjaśniają, jak postępować łatwo i bezpiecznie!
Budżet: od kilkudziesięciu złotych, jeśli zdecydujesz się zacząć dekorować swój kominek w trybie „zrób to sam” jeśli kupisz i zainstalujesz swój boks kominkowy za pośrednictwem specjalistycznego sklepu, który zapewni wszystko od zakupu, poprzez instalację, aż po dostawę!

Jak zmienić wygląd kominka? Wskazówka nr 2: zamontuj nowe płyty czołowe.

Łatwe w montażu, płyty czołowe pozwalają na piękne obramowanie kominka w celu wzmocnienia go i stworzenia ciepłej atmosfery w pomieszczeniu. Do dekoracji kominków, które spełniają Twoje oczekiwania i doskonale komponują się ze stylem pomieszczenia, płytki okładzinowe są teraz dostępne w wielu kolorach i materiałach: kamień naturalny dla autentycznego stylu, drewno dla salonu w stylu chalet, beton dla bardziej nowoczesnych wnętrz, cegła dla modnego przemysłowego wyglądu. Nie wahaj się mieszać faktur i materiałów: jeśli ściany twojego salonu są pomalowane na biało, kominek z szarą lub czerwoną sztuczną ceglaną ramą wprowadzi do pokoju powitalny zwrot akcji i współczesny dekoracyjny akcent.

metamorfoza kominka

Jak zmienić wygląd kominka? Wskazówka nr 3: przemaluj kominek.

Jeśli masz niewielki budżet i nie chcesz podejmować zbyt wiele pracy w swoim salonie, możesz po prostu tchnąć nowe życie w swój kominek, malując go na nowy kolor. Bądź jednak ostrożny przy wyborze koloru, ponieważ wybór odcieni jest daleki od nieistotnego: wybierz jaśniejszy kolor, aby przynieść więcej światła do pokoju, lub kolor pop, aby rozjaśnić pokój dzienny lub sypialnię.
Istnieje wiele możliwości.

Możesz po prostu zdecydować się na przemalowanie tylko płaszcza Twojego kominka, jak również jego wnętrza (szczególnie jeśli Twój kominek nie jest już używany i jest to w 100% dekoracyjny kominek).
Możesz również grać na pionie i przemalować komin na ten sam kolor, jak i komin: to idealny trik, aby wizualnie powiększyć pomieszczenie, nadając mu wysokość!
Aby uzyskać efekt wow, nie wahaj się zdecydować na totalny wygląd i przemalować komin, przewód kominowy i przylegającą do niego ścianę w tym samym kolorze. Idealnie nadaje się do dodania kaszetki do pokoju i uczynienia kominka ozdobą wystroju!
Możesz również postawić na oryginalność i pomalować komin i połowę komina oraz przylegającą do niego ścianę w tym samym kolorze, aby postawić na poziomą stronę.
Jeśli chodzi o „plac budowy”, należy pamiętać, że w zależności od materiałów, z których wykonany jest kominek, najpierw należy albo zetrzeć tłuste plamy, albo dobrze wyczyścić cement lub drewno przed nałożeniem podkładu, a następnie warstwy farby typu glicerolowego.
Podczas malowania kominka należy pamiętać o użyciu taśmy klejącej do odgraniczenia obszaru, który ma być pomalowany i unikać jednoczesnego renowacji ścian salonu! Jeśli nie chcesz zmieniać wyglądu i stylu swojego kominka, możesz po prostu przemalować istniejący kominek na inny kolor, nie zmieniając jego wyglądu.

Metamorfoza kominka. Wskazówka nr 4: do górnej dekoracji kominka, pomyśl o akcesoriach.

Jakąkolwiek opcję wybrałeś, po tym jak Twój kominek został zmieniony i jest w końcu według Twojego gustu nie wahaj się go udekorować, aby wnieść finezji do Twojego domu.
Na przykład, można ozdobić kominkiem sukulenty, jasną girlandę, statuetki, świeczniki i/lub świeczniki, małe przedmioty dekoracyjne z kutego żelaza, wazony lub inne. Jeszcze raz, niech twoja wyobraźnia oszaleje!
Jeśli Twój kominek nie ma płaszcza wodnego nie wahaj się udekorować ściany, na której znajduje się kominek ramkami, zdjęciami, lustrami lub ozdobnymi literami.

jak zmienić wygląd kominka

Metamorfoza kominka. Wskazówka nr 5: udekoruj wnętrze swojego kominka.

Jeśli Twój kominek nie jest już funkcjonalny, nie traktuj go jako bezużytecznej części Twojego salonu, ponieważ jest wręcz przeciwnie: dzięki kilku dobrym pomysłom, możesz nawet z łatwością uczynić go mocnym elementem wystroju Twojego pokoju!
Aby udekorować wnętrze kominka można wykorzystać:
– bale i drewna (co więcej, to wyjmie kolec z nogi, jeśli nie masz piwnicy lub garażu do przechowywania ich w!);
– świece, aby przywrócić kominkowi jego pierwotną funkcję… ale z bardziej stonowanym oświetleniem i bez zapachu dymu;
– książki, aby stworzyć oryginalną i w 100% stylową bibliotekę.

Może Ci się również spodoba