Tania, smaczna i zdrowa pasza dla zwierząt. Sprawdź, co opłaca się podać trzodzie chlewnej i krową.

Wysokiej jakości pasza dla zwierząt hodowlanych, doskonale wpływa na zwierzęta. Jest sycące, tania, oraz zawiera niezbędne składniki odżywcze, które nie tylko korzystnie wpływają na samopoczucie zwierząt, ale równie przyczyniają się do szybszego wzrostu masy ciała, oraz między innymi produkcji mleka. Zima, gdy trudno o dobrej jakości pasza, dużo hodowców sięga po sprawdzoną, smaczna paszę, jaką jest wysłodziny browarniane.

Czym są wysłodziny, oraz dla jakich zwierząt najlepiej je kupi?

Wysłodziny browarniane, to rodzaj paszy, stosowany głównie przy hodowli krów. Równie dobrze, można podawać je trzydzieści chlewnej. Wysłodziny, powstają w skutek odpadu podczas produkcji piwa. Z kadzi, zbiera się resztki ziaren, suszy, a następnie, przygotowuje się z niech łatwy do podania granulat. Wysłodziny browarniane, po całkowitym wysuszeniu, łatwo się przechowuje. w razie konieczności, paszę można zwilża myć, by zwierzęta było łatwo jeść. Wysłodziny są bogate w białko. W ich składzie, znajduje się go aż 24 procent, co korzystnie wpływa na zwierzęta. Produkt ten, jest mlekopędny, dlatego zalecenia się karmieni nim krów mlecznych. Kolejną zaletą, jest wysoka zawartość mikro oraz makroelementów, liczne witaminy, zwłaszcza te z grupy B- B1, B2, B5, A oraz witamina E. Jest źródłem aminokwasów oraz białka co sprawia, że jest uznawana za cenną paszę. To jednak nie wszystkie zalety, jakie wynikają z podawania wysłodziny browarnianej. Przyspiesza ona proces fermentacji, chroniąc zarówno żwacze jak i jelita zwierząt. Jest sycąca, a ich dość niska cena, pozwoli na zakup najlepszej paszy, zarówno pod względem wartości odżywczych, jak i wydajności.

Sposób przechowywania paszy.

Wysłodziny , dostępne są w formie granulatu. Można go z łatwością porcjach, oraz podawać zwierzętom. Ich największą wada, jest podatność na pochłanianie wilgoci, przez co często dochodzi do rozpoczęcia procesu gnicia. Aby temu uniknąć, wysłodziny, należy przechowywać w suchym, zacienionym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Może być to plastikową torba, lub specjalne pojemniki, umożliwiające bezpieczne przechowywanie. Produkt, można podawać zwierzętom w formie suchego granulatu, lub zwilżyć go wodą. Należy jednak bardzo uważać, by resztki paszy, porządnie sprzątnąć w przeciwnym wypadku, zwierzę może zjeść zepsuty pokarm, co spowoduje ogromne problemy ze zdrowiem.

Młóto doskonałym uzupełnienie diety.

Młóto, ma przyjemny, słodki smak. Zwierzęta chętnie je zjadają, dlatego stanowi ono świetny dodatek do paszy. Można łączyć je z każdym produktem, podnosząc jego kaloryczność, oraz wzbogacając paszę w niezbędne wartości odżywcze. Młóto polecane jest zwłaszcza w okresie zimowym, gdy brakuje naturalnego, smacznego pożywienia dla zwierząt, jakim jest między innymi świeża trawa. Ten rodzaj pokarmu, poprawia trawienie, zaspokaja głód oraz uzupełnia organizm zwierzęta, w cenne składniki mineralne. Korzystny wpływa na produkcję mleka, a nawet na szybki przyrost masy, dlatego warto postawić właśnie na to rozwiązanie.

Możesz również polubić…